🔙
Advertisement:

One atta Time

Want to help support the site and remove the ads? Become a patron via patreon or donate through paypal.
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0 options ↻ Reset Score ➔ Skip Problem
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Debby and 3 friends were going to the movies. Each ticket cost $8 and then they bought 2 popcorns at $5.25 a piece and then each person bought their own soda at $1 each. How much money did they spend total for their trip to the movies?
Check Answer✔ Submit
Advertisement: